Náš príbeh

Príbeh o nás alebo ako sa to všetko začalo....

Tento príbeh sa začal písať pred vyše 60 rokmi v malebnej oravskej dedinke, kedy si malý sotva 10 ročný chlapec s mozoľmi na rukách od tvrdej práce na poli, začal plniť svoj sen... vo vysokej tráve, ukrytý pred svetom a obdivujúc krásy okolitej prírody, ktorá mu umožňovala popustiť uzdu svojej fantázii a snažil sa ju preniesť na papier pomocou ceruzky, či štetca, ktorý máčal do lacných akvareliek a tie boli zároveň jeho vzácnym bohatstvom....

Ten malý chlapec je náš otec, dnes už starší pán v rokoch, ktorý takmer celý svoj život zasvätil výtvarnému umeniu – maľbe.
Spočiatku skúšal rôzne techniky ako akvarel, temperu, akryl, kresbu ceruzou, uhlíkom, no najviac mu učarovala olejomaľba, ktorej ostal verný dodnes.

Jeho tvorba zachytáva prírodné dominanty nášho rodného Slovenska plynúceho v čase, historické pamiatky, hrady, zámky, kaštiele, skanzeny, dedinské kostolíky, vrchy, kopce, súsošia, obľúbené miesta oddychu – kúpeľné domy a pod. Takmer všetky miesta navštívil osobne, aby ich najskôr zvečnil do fotografie. Táto fotografia následne slúži ako podklad pre jeho originálne autorské diela - maľby.

My = Gabika a Michal sme potomkami tohto muža so "zlatými rukami" ( opísané slovami jednej našej milej zákazníčky ) s veľmi blízkym vzťahom k umeniu.
Ja, Gabika, zabezpečujem administratívny chod našej rodinnej firmy. Vo voľnom čase sa venujem maľovaniu akvarelom a očaril ma grafický dizajn ( celá grafika nášho e-shopu, sociálnych sietí, vrátane loga je mojím vlastným výtvorom ). Hoci som amatér, v tejto oblasti sa rada vzdelávam, skúšam, testujem ...Milujem kreativitu a ten pocit, keď sa pri tvorení stíši moja myseľ a všetko navôkol si plynie akosi samo...
Michal zabezpečuje technickú a výrobnú časť a všetko čo k nej patrí a láka ho experimentálna tvorba.
Obaja milujeme prírodu a radi v nej trávime voľný čas.


Po rokoch sme sa rozhodli spolu šíriť toto naše rodinné „bohatstvo“ ďalej do sveta, nech robí radosť každému, kto o ňu stojí.
A tak sme spolu založili našu webstránku s logom VBart, ktoré v sebe ukrýva iniciály mena nášho otca a zároveň aj iniciály nás oboch.

Prajeme Vám príjemný čas strávený na našich stránkach. Budeme veľmi radi, keď sa Vám naša tvorba zapáči a vopred Vám ďakujeme za Vašu podporu.
Vaše prípadné otázky Vám radi zodpovieme a poradíme aj pri výbere.

Váš VBart tím
Gabika, Michal, Václav

www.slovenskeobrazy.sk

logo VBart

v atelieri vbart s logom

Foto zdroj:
Z nášho rodinného ateliéru - posledné úpravy originálnej olejomaľby pred finálnou verziou

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie