Náš príbeh

Príbeh o nás alebo ako sa to všetko začalo....

Tento príbeh sa začal písať pred vyše 60 rokmi v malebnej oravskej dedinke, kedy si malý sotva 10 ročný chlapec s mozoľmi na rukách od tvrdej práce na poli, začal plniť svoj sen... vo vysokej tráve, ukrytý pred svetom a obdivujúc krásy okolitej prírody, ktorá mu umožňovala popustiť uzdu svojej fantázii a snažil sa ju preniesť na papier pomocou ceruzky, či štetca, ktorý máčal do lacných akvareliek a tie boli zároveň jeho vzácnym bohatstvom....

Ten malý chlapec je náš otec, dnes už starší pán v rokoch, ktorý takmer celý svoj život zasvätil výtvarnému umeniu – maľbe.
Spočiatku skúšal rôzne techniky ako akvarel, temperu, akryl, kresbu ceruzou, uhlíkom, no najviac mu učarovala olejomaľba, ktorej ostal verný dodnes.

Jeho tvorba zachytáva prírodné dominanty nášho rodného Slovenska plynúceho v čase, historické pamiatky, hrady, zámky, kaštiele, skanzeny, dedinské kostolíky, vrchy, kopce, súsošia, obľúbené miesta oddychu – kúpeľné domy a pod. Takmer všetky miesta navštívil osobne, aby ich najskôr zvečnil do fotografie. Táto fotografia následne slúži ako podklad pre jeho originálne autorské diela - maľby.

My = Gabika a Michal sme potomkami tohto muža so "zlatými rukami" ( opísané slovami jednej našej milej zákazníčky ) s veľmi blízkym vzťahom k umeniu.
Ja, Gabika, zabezpečujem administratívny chod našej rodinnej firmy. Vo voľnom čase sa venujem maľovaniu akvarelom a očaril ma grafický dizajn ( celá grafika nášho e-shopu, sociálnych sietí, vrátane loga je mojím vlastným výtvorom ). Hoci som amatér, v tejto oblasti sa rada vzdelávam, skúšam, testujem ...Milujem kreativitu a ten pocit, keď sa pri tvorení stíši moja myseľ a všetko navôkol si plynie akosi samo...
Michal zabezpečuje technickú a výrobnú časť a všetko čo k nej patrí a láka ho experimentálna tvorba.
Obaja milujeme prírodu a radi v nej trávime voľný čas.


Po rokoch sme sa rozhodli spolu šíriť toto naše rodinné „bohatstvo“ ďalej do sveta, nech robí radosť každému, kto o ňu stojí.
A tak sme spolu založili našu webstránku s logom VBart, ktoré v sebe ukrýva iniciály mena nášho otca a zároveň aj iniciály nás oboch.

Prajeme Vám príjemný čas strávený na našich stránkach. Budeme veľmi radi, keď sa Vám naša tvorba zapáči a vopred Vám ďakujeme za Vašu podporu.
Vaše prípadné otázky Vám radi zodpovieme a poradíme aj pri výbere.

Váš VBart tím
Gabika, Michal, Václav

www.slovenskeobrazy.sk

logo VBart

v atelieri vbart s logom

Foto zdroj:
Z nášho rodinného ateliéru - posledné úpravy originálnej olejomaľby pred finálnou verziou